16. Oszacuj, czy kwadrat, którego pole jest równe 80,997 cm², ma bok dłuższy czy krótszy od 9 cm.

17. W nowym opakowaniu było 3,6 kg proszku do prania. W miarce mieści się 148 g proszku. Zakładając, że na jedno pranie zużywa się jedną miarkę, a pranie wykonuje się co 3 dni, oszacuj, czy proszku wystarczy na dwa miesiące.

Ответы на вопрос

Отвечает Васильев Олег.

16.

80,997cm²<81cm²

więc bok kwadratu jest krótszy od 9cm

17.

proszek - 3,6kg

miarka - 148g

2 miesiące - 62 dni (maksymalnie)

62:3 ≈ 20 prań

Ilość zużytego proszku

20·148g=20·148g= 2960g=2,96kg <3,6 kg

Odp. Proszku wystarczy na dwa miesiące.