перше число в чотири рази більше за друге знайдіть ці числа якщо різниця першого числа і числа 11

дорівнює сума другого числа і числа 10​

Ответы на вопрос

Отвечает Маракулина Екатерина.

Відповідь:

28 і 7

Покрокове пояснення:

1) Розв"яжемо рівнянням.

Друге число х , тоді перше число 4х.

Запишемо різницю першого числа  і числа 11 :

4х - 11

Запишемо суму другого числа і числа 10 :

х + 10

За умовою ці два вирази рівні. Складемо рівняння :

4х - 11 = х + 10

4х - х = 10 + 11

3х = 21

х = 21 : 3

х = 7 - друге число

4 * 7 = 28 - перше число

2) Розв"яжемо системою рівнянь.

Нехай перше число х , а друге число у.

Складемо систему рівнянь :

\displaystyle \left \{ {{x=4y} \atop {x-11=y+10}} \right.

Розв"яжемо методом підстановки.

Підставимо значення х із першого рівняння в друге рівняння.

4y - 11 = y + 10

4y - y = 10 + 11

3y = 21

y = 21 :3

y = 7

Підставимо значення у у перше рівняння і знайдемо х :

х = 4 * 7 = 28

Перше число 28, друге 7