Із висоти 10 метрової похилої гори кинули камінь. З якою швидкістю кинули камінь, якщо він упав на

відстані 12 м від основи гори. Яка швидкість руху каменя в момент падіння?Срочно!!!!!!°°

Ответы на вопрос

Отвечает Кукина Алиса.
Для вирішення цієї задачі нам знадобиться формула для вертикального руху падаючого тіла:

h = (1/2) * g * t^2 + v0 * t

де h - висота падіння, g - прискорення вільного падіння (приблизно 9,8 м/с^2), t - час падіння, v0 - початкова швидкість (у нашому випадку нуль).

Ми можемо використовувати цю формулу для розрахунку часу падіння каменя з висоти 10 м:

10 = (1/2) * 9.8 * t^2

t = sqrt(2*10/9.8) ≈ 1.43 с

Тепер, ми можемо використати іншу формулу, щоб розрахувати швидкість каменя при падінні:

v = g * t ≈ 9.8 м/с^2 * 1.43 с ≈ 14 м/с

Отже, швидкість каменя в момент падіння становить близько 14 м/с.