Одне число більше другого в 1,5 рази(- ів), середнє арифметичне цих двох чисел дорівнює 31. Знайди

ці числа. Менше число дорівнює Більше число дорівнює​

Ответы на вопрос

Отвечает Пенягина Настя.

Ответ:

Позначимо менше число через х, а більше число - через у. За умовою задачі:

у = 1.5х (одне число більше іншого в 1.5 рази)

(х + у) / 2 = 31 (середнє арифметичне цих двох чисел дорівнює 31)

Ми можемо замінити у в першому рівнянні, використовуючи визначення у залежності від х:

(х + 1.5х) / 2 = 31

Розв'яжемо це рівняння:

2.5х / 2 = 31

х = 31 x 2 / 2.5 = 24.8

Отже, менше число дорівнює 24.8, а більше число дорівнює 1.5 * 24.8 = 37.2.

Отвечает Добровольский Артём.

Покрокове пояснення:

Нехай менше число дорівнює x, а більше число дорівнює 1,5x. За умовою задачі маємо наступну систему рівнянь:

x + 1,5x = 2,5x - сума цих чисел

(2,5x)/2 = 31 - середнє арифметичне цих чисел

Розв'язуючи цю систему рівнянь, отримаємо:

2,5x/2 = 31    ->    2,5x = 62    ->    x = 24,8

Отже, менше число дорівнює 24,8, а більше число дорівнює 1,5 * 24,8 = 37,2.

Відповідь: менше число дорівнює 24,8, більше число дорівнює 37,2.