Знайдіть кут, який утворює з додатним напрямком осі ОХ дотична до графіка функції y = 1/6 * x ^ 6 *

y*tau*o * 444i*x_{0} = - 1

Ответы на вопрос

Отвечает Петрова Алина.

Ответ:-45 градусів.

Обьяснение:

Перед тим, як знайти кут між дотичною та додатним напрямком осі ОХ, потрібно знайти точку на графіку, в якій дотична перетинає графік.

Для цього спочатку потрібно знайти похідну функції y = (1/6) * x^6 + ytauo * 444i*x_{0}. Знайдемо її:

y' = d/dx [(1/6) * x^6 + ytauo * 444i*x_{0}] = (6/6) * x^5 + 0 = x^5

Тепер знайдемо значення похідної у точці x = -1, щоб знайти нахил дотичної у цій точці:

y'(-1) = (-1)^5 = -1

Таким чином, нахил дотичної у точці (-1, y(-1)) дорівнює -1.

Тепер знайдемо кут між дотичною та додатним напрямком осі ОХ, використовуючи формулу:

tan(θ) = m,

де θ - шуканий кут, m - нахил дотичної.

Таким чином, tan(θ) = -1. Звідси можна знайти кут, використовуючи обернену тангенс функцію:

θ = atan(-1) ≈ -45°

Отже, кут між дотичною та додатним напрямком осі ОХ дорівнює -45 градусів.