..Решите системы уравнений: а) способом подстановки b) способом сложения y-x=-5 4x+y=10 x+2y-5 = 0

3x-2y+17= 0​

Ответы на вопрос

Отвечает Чистякова Елизавета.

Ответ:

а) Спосіб подстановки:

Розв'яжемо перше рівняння y - x = -5 відносно y:

y = x - 5

Підставимо це значення y у друге рівняння 4x + y = 10:

4x + (x - 5) = 10

Розкриємо дужки та зіберемо подібні члени:

5x - 5 = 10

Додамо 5 до обох сторін:

5x = 15

Розділимо обидві сторони на 5, щоб знайти x:

x = 3

Підставимо значення x у перше рівняння, щоб знайти y:

y = 3 - 5

y = -2

Отже, розв'язок системи рівнянь а) за допомогою методу підстановки є x = 3 та y = -2.

б) Спосіб сложення:

Почнемо з системи рівнянь:

x + 2y = 5

3x - 2y = -17

Помножимо перше рівняння на 3 та друге рівняння на 1, щоб зрівняти коефіцієнт y перед обома рівняннями:

3(x + 2y) = 3(5)

3x + 6y = 15

1(3x - 2y) = 1(-17)

3x - 2y = -17

Додамо ці два рівняння разом:

(3x + 6y) + (3x - 2y) = 15 + (-17)

6x + 4y = -2

Поділимо обидві сторони на 2, щоб зробити коефіцієнт x перед x одиницею:

3x + 2y = -1

Зіставимо це з першим рівнянням x + 2y = 5 та вирішимо систему рівнянь методом елімінації:

(3x + 2y) - (x + 2y) = -1 - 5

2x = -6

x = -6 / 2

x = -3

Підставимо значення x у перше рівняння, щоб знайти y:

-3 + 2y = 5

2y = 5 + 3

2y = 8

y = 8 / 2

y = 4

Отже, розв'язок системи рівнянь б) за допомогою методу сложення є x = -3 та y = 4.

Відповідь:

а) x = 3, y = -2

б) x = -3, y =