Маринка задумала число. Спочатку вона зменшила його на третину, потім на третину решти, потім

знайшла ⅛ результату. У результаті вона отримала число, яке на 4 менше від десятої частини початкового числа. Знайдіть число яке задумала Маринка.​

Ответы на вопрос

Отвечает Смагина Диана.

Ответ:

Нехай задумане число х.

1/3х - початкове зменшення;

х - 1/3х = (3/3 - 1/3)х = 2/3х - решта

2/3х • 1/3 = 2/9х - друге зменшення

(х - (1/3х + 2/9х))1/8 = 1/10х - 4

(х - (3/9х + 2/9х))1/8 = 1/10х - 4

(х - 5/9х) • 1/8 = 1/10х - 4

(9/9х - 5/9х) • 1/8 = 1/10х - 4

4/9х • 1/5 = 1/10х - 4

1/18х - 1/10х = -4

(5-9)/90х = -4

-4/90х = -4

х = 4 : 4/90 = 4 • 90/4 = 90.

Відповідь: 90.