Найдите 4 числа,обратно пропорциональные числами 2;3;4 и 6 среднее арифметическое которых равно 18​


Ответы на вопрос

Отвечает Бородай Кирилл.

Відповідь:

Покрокове пояснення:

нехай коефіцієнт пропорційності дорівнює х. тоді перше число дорівнює х/2, друге - х/3, третє - х/4, четверте - х/6. Тоді

(х/2  + х/3 + х/4 + х/6) : 4=18

(5х/4) :4= 18

5х=18*16

5х=288

х=288/5

х=57,6

тоді перше число дорівнює 57,6/2 = 28,8

друге: 57,6/3=19,2

третє: 57,6/4=14,4

четверте: 57,6/6=9,6

середньоарифметичне: 28,8+19,2+14,4+9,6=72 :4=18