В автопарку було вантажних машин утричі більше, ніж легкових. Після того, як у рейс вийшло 57

вантажних та 15 легкових, в автопарку залишилося 100 машин. Скільки легкових та скільки вантажних машин було в автопарку спочатку?

Ответы на вопрос

Отвечает Сенин Слава.

Позначимо легкові машини як L і вантажні машини як V.

За умовою задачі, маємо два висловлення:

"Вантажних машин утричі більше, ніж легкових": V = 3L

"Після того, як у рейс вийшло 57 вантажних та 15 легкових, в автопарку залишилося 100 машин": V - 57 + L - 15 = 100

Ми можемо використати перше рівняння для виразу V через L, і підставити цей вираз в друге рівняння:

3L - 57 + L - 15 = 100

4L - 72 = 100

4L = 100 + 72

4L = 172

L = 172 / 4

L = 43

Тепер, підставимо це значення L у перше рівняння, щоб знайти V:

V = 3L

V = 3 * 43

V = 129

Отже, спочатку в автопарку було 43 легкові машини і 129 вантажних машин.