знайдіть обєм прямої призми якщо її бічне ребро 5 см і в основі лежить ромб з діагоналями 10 і 18

см​

Ответы на вопрос

Отвечает Бостанжиева Руфина.
Об'єм прямої призми можна обчислити за формулою:

Об'єм = Площа основи * Висота

Оскільки у нас основа - ромб, нам потрібно спочатку обчислити його площу.

Формула для обчислення площі ромба з відомими діагоналями - половина добутку довжин діагоналей:

Площа = (1/2) * (діагоналя1 * діагоналя2)

Підставимо значення діагоналей:

Площа = (1/2) * (10 * 18) = 90 см²

Тепер нам потрібно обчислити висоту прямої призми. Оскільки бічне ребро призми є висотою ромба, то висота призми дорівнює 5 см.

Підставимо значення площі основи і висоти в формулу об'єму:

Об'єм = 90 см² * 5 см = 450 см³

Отже, об'єм прямої призми дорівнює 450 см³.