4. Розвяжіть задачі: 1) За 5 ручок і 10 олівців дівчинка заплатила 75 грн. Яка вартість одного

олівця і однісï ручки, якщо ручка у три рази дорожча.

Ответы на вопрос

Отвечает Коловандина Полина.

нехай олівець коштує коштує х, тоді ручка коштує 3х, то

5 × 3х + 10 × х = 75

15х + 10х = 75

25х = 75 | ÷ 25

х = 3

один олівець коштує 3 гривні

одна ручка коштує 3 × 3 = 9 гривень