10) Розв'яжіть задачу. У коробці було олівців у 5 разів більше. піж ручок. Після того, як учням

роздали 41 олівців і 5 ручок. в коробці залишилось олівців у 3 рази більше , піж ручок. Скільки олівців і скільки ручок було в коробці спочатку? Розв'язати рівнянням!​

Ответы на вопрос

Отвечает Сарафанников Даниил.

Ответ:

Пошаговое объяснение:

Нехай ручокбуло - х , тоді олівців - 5х. Після того, як учням роздали 41 олівців, то їх у коробкі стало 5х - 41, і роздали 5 ручок , тоїх в коробці стало х - 5. Складемо рівняння:

(5х - 41) = (х- 5) *3

5х - 41 = 3х - 15

5х - 3х = -15 + 41

2х = 26

х= 26 : 2

х= 13 ручок було спочатку у коробці

5х = 5 * 13= 65 олівців було спочатку у коробці