На двох поличках стояло 120 книжок. Після того як з першої забрали 15 і поставили на другу, на

поличках стало книжок порівну. Скільки книжок було спочатку на кожній поличці.

Ответы на вопрос

Отвечает Смирнов Евгений.

Ответ:

Пошаговое объяснение:

1 полка - х

2 полка - х  

Всего 120

2х = 120

х = 60

60 + 15 = 75 это на первой полке

60 - 15 = 45 это на второй полке

Отвечает Прокопенко Иван.

Відповідь:

75 на першій полиці і 45 на другій.

Покрокове пояснення:

На першій полиці було - х книжок;

На другій полиці було - у книжок.

На двох полицях стояло:

х + у = 120

Після того як з першої переставили на другу 15 книжок:

на першій стало (х-15) книжок, а на другій стало: (у+15) книжок. За умовою:

х-15 = у+15

Маємо систему рівнянь:

{ х+у = 120

{ х-15 = у+15


{ х+у = 120

{ х-у = 15+15


{ х+у = 120

{ х-у = 30

Способом додавання:

2х = 150

х=150:2

х=75 (кн.) було на першій полиці;

75-у=30

у = 75-30

у = 45 (кн.) було на другій полиці.