Чому дорівнює значення виразу 5(6x-3y)-2(4х+9у) якщо 3у-2х=5


Ответы на вопрос

Отвечает Клешнин Илья.

Відповідь:

Підставимо вираз для 2х в умову 3у-2х=5, щоб виразити 2х через 3у:

2х = 3у - 5

Тоді підставимо це значення в заданий вираз і скористаємося розподільним законом множення:

5(6x - 3y) - 2(4х + 9у) = 30x - 15y - 8х - 18у

= 22x - 33y

Залишається тільки підставити значення 2х:

22x - 33y = 22(3у - 5) - 33y

= 66у - 110 - 33y

= 33у - 110

Отже, значення виразу 5(6x-3y)-2(4х+9у), якщо 3у-2х=5, дорівнює 33у - 110.

Покрокове пояснення: