4. Теплохід пройшов 50 км за течією річки і 8 км проти течiï рiчки, витративши на весь шлях 3

години. Знайди швидкість течiï рiчки, якщо швидкість теплохода дорівнює 18 км/год. ​

Ответы на вопрос

Отвечает Судиловская Алёна.

Ответ:

2 км/ч

Пошаговое объяснение:

примем за х скорость течения реки, составим уравнение:

50:(18+х)+8:(18-х)=3

х≠18; х>0

50*(18-х)+8*(18+х)=3*(18²-х²)

900-50х+144+8х=972-3х²

1044-42х-972+3х²=0

3х²-42х+72=0

D=900

x_{1}=\frac{42-\sqrt{900}}{2*3}=\frac{42-30}{6}=\frac{12}{6}=2   \\x_{1}=\frac{42+\sqrt{900}}{2*3}=\frac{42+30}{6}=\frac{72}{6}=12 не подходит по условиям задачи