(9; 7) nöqtəsi ilə x² + 6x + y² - 4y - 3 = 0 çevrəsinin mərkəzi arasındakı məsafəni tapın. A) 17 B)

15 C) 13 D) 10 E) 5​

Ответы на вопрос

Отвечает Попович Ліана.

Ответ:

Cavab C

Пошаговое объяснение:

x^2+6x+y^2-4y-3=0

x^2+6x+?+y^2-4y=3+?
x^2+6x+9+y2-4y=3+9
(x+3)^2+y^2-4y=12
(x+3)^2+y^2-4y+?=12+?
(x+3)^2+y^2-4y+4=12+4
(x+3)^2+(y-2)^2=16
Radiusu r=4 və mərkəzi (-3,2) olan dairə

d= -3^2+2^2=9+4=13