Ca ei A 28. Bir-birindən 50 km məsafədə olan iki şəhər- dən eyni zamanda bir-birinə əks

istiqamətdə iki B maşın yola düşdü. Onlardan biri 55 km / saat, o biri isə 65 km/saat sürətlə hərəkət edirdi. Hərəkətə başladıqdan 2 saat sonra bu maşınlar arasındakı məsafəni tapın. A) 320 km B) 290 km C) 270 km D) 250 km (E) 240 km

Ответы на вопрос

Отвечает Лисова Ксюша.
55*2=110km 1ci maşın
65*2=130km ikinci maşın
110+130=240km
Aralarında 50km fərq var idi diyə üstünə 50 gəlirik
240+50=290km