Saat 17.30'de Adıyaman'dan yola çıka bir araç 00.45'te Adana'ya varmig Yolculuk kaç saat ve kaç

dakika sü müstör?​

Ответы на вопрос

Отвечает Менский Лёша.

Ответ:

07.25

Пошаговое обеснение:

☸ Saat 17.20'de Adıyaman'dan çıkıp , 00.45'te Adana'ya varan bir araç varmış.

☸ Bize yolculuğun ne kadar sürdüğünü soruyor.

☸ Saatleri tam saat yapmak işimizi kolaylaştıracaktır.

☸ 17.20 = 18.00 olacaktır.

☸ 18.00-17.20=00.40 dk var demektir. Bu bir dursun.

☸ Şimdi 18.00 ile 24.00 arasındaki vakti bulalım.

☸ 24.00-18.00=06.00 eder. Arada 6 saat varmış.

☸ NOT: 24.00 ile 00.00 aynı anlama gelir.

☸ Bir de 00.45 dakikamız var.

☸ 00.45-00.00= 45 dk var burdan da.

☸ Şimdi bulduğumuz zamanları toplayalım.

☸ İlk önce dakikaları toplayalım.

☸ 00.40+00.45= 85 dk eder.

☸ 1 saat=60 dk olduğuna göre bu;

☸ 01.25 saat eder.

☸ 06.00 saatimiz de vardı;

☸ 06.00+01.25=07.25 eder.

☸ Yolculuk 07.25 saat sürmüştür.