Знайдіть lg160, якщо lg2=m, lg5=n​


Ответы на вопрос

Отвечает Терёхина Марина.

Ответ:

Логарифми мають декілька властивостей, одна з яких говорить, що логарифм добутку двох чисел дорівнює сумі їхніх логарифмів. Тобто, lg(a * b) = lg(a) + lg(b).

У нашому випадку, ми маємо розкладати число 160 на прості множники. Якщо ми знаходимо, скільки разів число 2 входить у розклад числа 160, це дасть нам показник n. Аналогічно, якщо ми знаходимо, скільки разів число 5 входить у розклад числа 160, це дасть нам показник m.

Розкладаємо 160 на прості множники:

160 = 2 * 2 * 2 * 2 * 5 = 2^4 * 5^1.

Тому, n = 1 і m = 4.

Отже, lg(2) = 1 і lg(5) = 4.

Тепер можемо знайти lg(160):

lg(160) = lg(2^4 * 5^1) = lg(2^4) + lg(5^1) = 4 * lg(2) + lg(5) = 4 * 1 + 4 = 8.

Отже, lg(160) = 8.