Спершу купили дві п'ятих кілограми винограда, а потім ще одну цілу і три десятих. Після цього

залишилось дві цілих і три четвертихкілограма винограду.Скільки було винограду спочатку?СРОЧНО ​

Ответы на вопрос

Отвечает Качалов Юрий.
Давайте позначимо кількість винограду спочатку як "х" кілограмів.

Спершу купили дві п'ятих кілограми винограда, що дорівнює 2/5 кілограма.

Потім купили ще одну цілу і три десятих кілограма винограду, що дорівнює 1 + 3/10 = 10/10 + 3/10 = 13/10 кілограма.

Після цього залишилося дві цілих і три четвертих кілограма винограду, що дорівнює 2 + 3/4 = 8/4 + 3/4 = 11/4 кілограма.

Зараз ми можемо скласти рівняння:

x - (2/5 + 13/10) = 11/4

Спростимо рівняння:

x - (4/10 + 13/10) = 11/4
x - 17/10 = 11/4

Додамо 17/10 до обох сторін рівняння:

x = 11/4 + 17/10

Знайдемо спільний знаменник для додавання:

x = (55/20 + 34/20)

x = 89/20

Отже, спочатку було 89/20 кілограма винограду, що можна спростити до 4 кілограмів і 9/20 кілограма винограду.