Бабуся на ринку продає огірки, ци- булю та картоплю. У неї відбувся з покуп- цем такий діалог:

Здрастуйте, мені потрібні кіло- грам огірків, кілограм цибулі та кілограм картоплі. - 3 вас 216 гривень. - - А скільки коштує кілограм цибулі? - - Три кілограми цибулі коштують стіль- ки ж, скільки один кілограм огірків і один кі- лограм картоплі разом. Гм, а кілограм огірків тоді скільки коштує? - Як у сумі два кілограми цибулі та два кілограми картоплі. - Супер, - сказав покупець, - тоді ме- ні просто два кілограми огірків, - і простяг бабусі 300гривень. Скільки решти має дати бабуся за два кі- лограми огірків?

Ответы на вопрос

Отвечает Luzina Nadezhda.

Відповідь:

З 300 гривень бабуся має дати 12 гривень решти при купівлі двох кілограмів огірків.

Пояснення:

Позначимо як А - вартість одного кілограму огірків, як В - вартість одного кілограму цибулі та як С - вартість одного кілограму картоплі.

Вартість одного кілограму огірків, одного кілограму цибулі та одного кілограму картоплі складає 216 гривень.

А + В + С = 216 ( 1 )

Три кілограми цибулі коштують стільки ж, скільки один кілограм огірків і один кілограм картоплі разом.

3В = А + С ( 2 )

Кілограм огірків коштує як у сумі два кілограми цибулі та два кілограми картоплі.

А = 2В + 2С ( 3 )

Потрібно розрахувати вартість двох кілограмів огірків.

Скільки решти має дати бабуся за два кілограми огірків з 300 гривень?

Маємо систему з трьох рівняннь:

А + В + С = 216 ( 1 )

3В = А + С ( 2 )

А = 2В + 2С ( 3 )

Помножимо рівняння ( 1 ) на два:

2А + 2В + 2С = 432 ( 4 )

Замінимо у рівнянні ( 4 ) 2В + 2С на А використовуючи рівняння ( 3 ):

2А + А = 432

3А = 432

А = 432 / 3 = 144 гривні коштує один кілограм огірків.

Два кілограми огірків коштують:

144 × 2 = 288 гривень.

З 300 гривень бабуся має дати решти за два кілограми огірків:

300 - 288 = 12 гривень.