Знайдіть значення виразу:х3-8/9х2-16:х2+2х+4/3х-4,якщо х=-3


Ответы на вопрос

Отвечает Дрождов Данил.

Ответ:

Для знаходження значення виразу при певному значенні x, підставимо x = -3 в вираз:

(х^3 - 8) / (9х^2 - 16) : (х^2 + 2х + 4) / (3х - 4)

Після підстановки отримуємо:

((-3)^3 - 8) / (9*(-3)^2 - 16) : ((-3)^2 + 2*(-3) + 4) / (3*(-3) - 4)

Тепер обчислімо чисельник і знаменник окремо:

Чисельник:

((-3)^3 - 8) = (-27 - 8) = -35

Знаменник:

(9*(-3)^2 - 16) = (9*9 - 16) = (81 - 16) = 65

Другий чисельник і знаменник:

Чисельник:

((-3)^2 + 2*(-3) + 4) = (9 - 6 + 4) = 7

Знаменник:

(3*(-3) - 4) = (-9 - 4) = -13

Тепер підставимо ці значення в вираз:

(-35 / 65) : (7 / -13)

Далі спростимо дроби:

(-7/13) : (7 / -13)

Ділення на дріб еквівалентне множенню на обернений дріб:

(-7/13) * (-13/7) = 91/91 = 1

Отже, значення виразу при x = -3 дорівнює 1.