Дані чотири точки А1, А2, А3, А4. Знайти: рівняння площини А1 A2 А3; рівняння прямої А2A3;

рівняння прямої А4М, перпендикулярної до площини А1 A2 A3; рівняння прямої A4N, паралельної до прямої А2А3. A1(1; 0; -2) A2(3; 2; 2) A3(1; 3; -1) A4(6; 5; -3)

Ответы на вопрос

Отвечает Мехтохутдинова Кристина.

Для вирішення цієї задачі нам знадобиться використовувати векторну алгебру та векторні операції. Спочатку знайдемо рівняння площини, пройдемо через точки A1, A2 та A3.

Рівняння площини A1A2A3:

Спершу знайдемо два вектори, які лежать в площині A1A2A3. Використаємо векторну арифметику для цього.

Вектор A1A2: (3 - 1, 2 - 0, 2 - (-2)) = (2, 2, 4)

Вектор A1A3: (1 - 1, 3 - 0, -1 - (-2)) = (0, 3, 1)

Тепер знайдемо нормаль до площини, обчисливши її векторний добуток:

n = (2, 2, 4) × (0, 3, 1)

n = (8, -8, 6)

Тепер, ми можемо скористатися цією нормаллю і однією з точок (скажімо, A1), щоб записати рівняння площини в загальному вигляді:

8x - 8y + 6z + d = 0

Для знаходження d, підставимо координати точки A1 в рівняння:

8(1) - 8(0) + 6(-2) + d = 0

8 - 12 - 16 + d = 0

-20 + d = 0

d = 20

Отже, рівняння площини A1A2A3:

8x - 8y + 6z + 20 = 0

Рівняння прямої A2A3:

Для знаходження рівняння прямої A2A3 використовуємо параметричне рівняння прямої:

x = 3t + 1

y = 2t

z = 2t - 2

Рівняння прямої A4M, перпендикулярної до площини A1A2A3:

Ця пряма буде перпендикулярною до нормалі площини A1A2A3. Отже, вектор цієї прямої буде співпадати з вектором нормалі, тобто (8, -8, 6). Використовуючи точку A4(6, 5, -3) як початок, ми можемо записати параметричне рівняння прямої:

x = 6 + 8t

y = 5 - 8t

z = -3 + 6t

Рівняння прямої A4N, паралельної до прямої A2A3:

Ця пряма буде паралельною до прямої A2A3, тобто буде мати ті ж самі параметричні рівняння:

x = 3t + 1

y = 2t

z = 2t - 2