Дано вектори a= 2i-3j+k, b=j+4k,c=5i+2j-3k Необхідно: а) обчислити мішаний добуток трьох векторів

a, 3b, c; б) знайти модуль векторного добутку векторів 3a, 2c; в) обчислити скалярний добуток двох векторів b, -4c; г) перевірити, чи будуть колінеарними або ортогональними два вектори a, c; д) перевірити, чи будуть компланарними три вектори a,2b,3c

Ответы на вопрос

Отвечает Акмурзанов Алмас.

Ответ:

а) Мішаний добуток векторів a, 3b і c обчислюється за формулою:

a · (3b × c)

Де "×" позначає векторний добуток, а "·" - скалярний добуток. Спершу знайдемо векторний добуток 3b і c:

3b × c = 3(j + 4k) × (5i + 2j - 3k)

Тепер обчислімо цей векторний добуток і знайдемо мішаний добуток з вектором a.

б) Модуль векторного добутку векторів 3a і 2c обчислюється за формулою:

|3a × 2c| = |6(a × c)|

Де "×" позначає векторний добуток, а "||" - модуль (довжина) вектору.

в) Скалярний добуток векторів b і -4c обчислюється за формулою:

b · (-4c)

г) Два вектори a і c будуть колінеарними, якщо їх скалярний добуток дорівнює добутку їхніх довжин і косинуса кута між ними:

a · c = |a| * |c| * cos(θ)

Де "·" - скалярний добуток, |a| і |c| - модулі векторів, і θ - кут між ними. Якщо a · c = |a| * |c|, то вони колінеарні. Якщо a · c = 0, то вони ортогональні.

д) Три вектори a, 2b і 3c будуть компланарними, якщо їхня сума не є нульовим вектором і векторний добуток будь-яких двох з них дорівнює нулевому вектору. Тобто:

a + 2b + 3c ≠ 0 і (a + 2b) × (2b + 3c) = 0