Петро може пофарбувати стіну за 10 год, а Іван - за 8 год. Яка частина стіни залишиться

непофарбованою пiсля 1 год спільної роботи Петра та Івана?​

Ответы на вопрос

Отвечает Крапивинцев Сергей.

Петро може пофарбувати стіну за 10 годин, отже його робоча швидкість (швидкість роботи) дорівнює 1/10 стіни на годину.

Іван може пофарбувати стіну за 8 годин, отже його робоча швидкість дорівнює 1/8 стіни на годину.

Якщо Петро та Іван працюють разом, їхня спільна робоча швидкість буде сумою їхніх робочих швидкостей:

Спільна робоча швидкість = 1/10 + 1/8 = (4 + 5) / 40 = 9/40 стіни на годину.

Це означає, що Петро та Іван разом можуть пофарбувати 9/40 стіни на годину.

За 1 годину спільної роботи вони пофарбують 9/40 стіни. Тобто, після 1 години спільної роботи 31/40 стіни залишиться непофарбованою.