Знайди НСД(найбільший спільний дільник) і НСК(найменше спільне кратне) чисел a і b, a=2 у 3

ст.•3•5; b=2•3•5.

Ответы на вопрос

Отвечает Беляева Маша.

Щоб знайти НСД і НСК чисел a і b, вам потрібно розкласти a і b на прості множники, а потім взяти максимальні та мінімальні ступені для кожного простого числа.

Дано:

a = \(2^1 \cdot 3^1 \cdot 5^1 \cdot 3^1 \cdot 5^1\)

= \(2^1 \cdot 3^2 \cdot 5^2\)

b = \(2^1 \cdot 3^1 \cdot 5^1\)

Тепер знайдемо НСД:

НСД(a, b) = \(2^1 \cdot 3^1 \cdot 5^1 = 30\)

Тепер знайдемо НСК:

НСК(a, b) = \(2^1 \cdot 3^2 \cdot 5^2 = 450\)