Морська вода вміщує 5 відсотків солі за масою. Скільки прісної води треба додати до 30 кг морської

води, щоб концентрація солі становила 1.5 відсотка?

Ответы на вопрос

Отвечает Богомолов Юрий.

Відповідь:

70 кг.

Покрокове пояснення:

Сіль становить 5% від 30 кг - це 0,05×30 = 1,5 (кг). Самої води в розчині 30-1,5 = 28,5 (кг).

Нехай х - кількість води, яку потрібно додати до розчину, щоб зменшити концентрацію солі. Тоді в новому розчині води буде 28,5+х кг, а маса всього розчину становитиме 30+х кг.

1,5% солі від маси нового розчину - це 0,015×(30+х). Цю саму масу можна знайти, віднявши від маси розчину масу прісної води: (30+х)-(28,5+х).

Складемо рівняння:

0,015×(30+х) = (30+х)-(28,5+х);

0,45+0,015х = 30+х-28,5-х;

0,45+0,015х = 1,5;

0,015х = 1,5-0,45;

0,015х = 1,05;

х = 70 (кг).

Отже, до 30 кг води потрібно додати ще 70 кг, щоб концентрація солі в розчині становила 1,5%.

Отвечает Чернов Никита.

Ответ:

70 кг. пресной воды

Пошаговое объяснение:

По условию в 30 кг. морской воды 1,5 кг. соли (30*5/100) и 28,5 кг. чистой воды (30-1,5).

Для того, чтобы концентрация соли была 1,5% нужно чтобы было 1,5 кг. соли и 98,5 кг. чистой воды.

Значит нужно добавить 98,5-28,5=70 кг. чистой воды.