у ящику в якій перебуває 12 білих і 8 чорних куль навмання беруть дві кулі яка ймовірність того що

ці кулі будуть чоними

Ответы на вопрос

Отвечает Гамалий Настя.

Ответ:

 Загальна кількість елементарних подій випробування (вийнято 2 кульки) дорівнює числу способів, якими можна вийняти 2 кульки із 20, тобто числу комбінацій із 20 елементів по 2 (n=C²₂₀). Обчислимо кількість елементарних подій, які сприяють події «вийнято 2 чорних кульки». Ця кількість дорівнює числу способів, якими можна вийняти 2 кульки із 8 чорних , тобто числу комбінацій із 8 елементів по 2( m=C²₈).

    Отже, якщо подія А – «вийнято 2 чорні  кульки», то

Р(А)=m/n=C²₈/C²₂₀=\frac{8*7}{1*2} *\frac{1*2}{20*19} =\frac{14}{95}