бічне ребро правильної чотирикутної піраміди дорівнює 10 см а висота 6 см . Обчисліть площу основи

піраміди​

Ответы на вопрос

Отвечает Васильева Лидия.

Ответ:

Площа основи правильної чотирикутної піраміди дорівнює 128 см².

Пошаговое объяснение:

Бічне ребро правильної чотирикутної піраміди дорівнює 10 см, а висота 6 см . Обчисліть площу основи піраміди.

В основі правильної чотирикутної піраміди SABCD маємо квадрат ABCD. Проекція вершини правильної піраміди співпадає з центром основи піраміди (точка перетину діагоналей квадрата). Звідси SO=6 см - висота піраміди. Бічне ребро SC=10 см.

Знайдемо площу квадрата ABCD. Для цього необхідно знати сторону квадрата.

Оскільки висота піраміди перпендікулярна до площини основи (квадрата ABCD), то вона перпендікулярна до кожної прямої, що лежить в цій площини. Таким чином SO⟂OC, де OC - половина довжині діагоналі квадрата ABCD.

У прямокутному трикутнику SOC (∠SOC=90°), за теоремою Піфагора знайдемо катет ОС:

OC²=SC²-SO²=10²-6²=100-36=64

OC=√64 = 8 см

Довжина діагоналі квадрата:

AC=2•OC=2•8=16 см.

Діагоналі квадрата рівні:

АC=BD=a√2 ( за теоремою Піфагора із прямокутного △ADC, а - сторона квадрата ).

Тоді знайдемо сторону квадрата ABCD:

\bf a = AB = BC = CD = AD =  \dfrac{AC}{ \sqrt{2} }   = \sf \dfrac{16}{ \sqrt{2} }  =  \dfrac{16 \cdot  \sqrt{2} }{ \sqrt{2} \cdot  \sqrt{2}  }  = 8 \sqrt{2} см

Площа основи (квадрата ABCD) піраміди:

\bf S_{ABCD} = {AB}^{2}  =  \sf {(8 \sqrt{2} )}^{2}  = 64 \cdot 2 = 128 см²

#SPJ5