Вычислите. 48 m : (2 • 3) - 26 dm (14 m² – 5 m²) : 3 (5 m - 100 cm) • 3 : 2 (22 dm² - 19 dm²) •3 +

19 dm²​

Ответы на вопрос

Отвечает Неволин Саня.

Відповідь:

576 m dm² + 19 dm² - 5616 m³

Покрокове пояснення:

Давайте розглянемо вираз почергово та виконаємо обчислення:

(2 • 3) = 6

(14 m² - 5 m²) = 9 m²

(5 m - 100 cm) = 5 m - 1 m = 4 m

(22 dm² - 19 dm²) = 3 dm²

Тепер підставимо ці результати в вираз:

48 m : 6 - 26 dm (9 m²) : 3 (4 m) • 3 : 2 (3 dm²) + 19 dm²

Далі продовжимо вираз крок за кроком:

48 m : 6 = 8 m (48 поділити на 6 дорівнює 8).

(9 m²) : 3 = 3 m² (9 поділити на 3 дорівнює 3).

(4 m) • 3 = 12 m (4 помножити на 3 дорівнює 12).

(3 dm²) • 2 = 6 dm² (3 помножити на 2 дорівнює 6).

Тепер зіберемо всі ці частини разом:

8 m - 26 dm (3 m²) • 12 m (6 dm²) + 19 dm²

Розглянемо кожен елемент окремо:

8 m - 26 dm (3 m²) = 8 m - 78 m² (віднімаємо 26 дм від 3 метрів, отримуємо вираз у метрах).

12 m (6 dm²) = 72 m dm² (помножимо 12 метрів на 6 дм²).

Тепер знову зіберемо разом:

(8 m - 78 m²) • 72 m dm² + 19 dm²

Залишилося обчислити останній вираз:

(8 m - 78 m²) • 72 m dm² = 576 m dm² - 5616 m³ (помножимо 8 метрів на 72 метри, отримаємо 576 метрів, а потім віднімемо 78 метрів від 78 метрів, щоб отримати -5616 метрів).

576 m dm² - 5616 m³ + 19 dm² = 576 m dm² + 19 dm² - 5616 m³ (додамо 19 дм² до 576 метрів дм² і залишимо -5616 метрів³ без змін).

Отже, результат виразу:

576 m dm² + 19 dm² - 5616 m³