Не розв‘язуючи рівняння,знайдіть суму і добуток його коренів: 1) x2+6x-7=0; 2) 2x2-5x+2=0


Ответы на вопрос

Отвечает Сотникова Екатерина.

Рiшення:

Квадратне рiвняння #1.

Вирішимо по теоремі Вієта:

\left \{ {{x_1+x_2=-p} \atop {x_1\cdot x_2=q}} \right. \Rightarrow \left \{ {{x_1+x_2=-6} \atop {x_1\cdot x_2=-7}} \right.

Вирішуємо систему методом підбору і приходимо до того, що.

\left \{ {{-7+1=-6} \atop {-7\cdot 1=-7}} \right.

Вiдповiдь:  \Large { \boxed { \bold { 1) \: -6; \: \: 2) \: -7}} }

Квадратне рiвняння #2.

Наведемо дане квадратне рівняння до виду x^2+px+q=0 і теж вирішимо по теоремі Вієта.

2x^2-5x+2=0 \: \: |\div2

x^2-2,5x+1=0

Вирішимо по теоремі Вієта:

\left \{ {{x_1+x_2=2,5} \atop {x_1\cdot x_2=1}} \right.

Вирішуємо систему методом підбору і приходимо до того, що.

\left \{ {{0,5+2=2,5} \atop {0,5\cdot 2=1}} \right.

Вiдповiдь:  \Large { \boxed { \bold { 1) \: 2,5; \: \: 2) \: 1}} }