Знайдіть площу круга описаного в прямокутний трикутник з катетами 3 і 4 см​


Ответы на вопрос

Отвечает Пономарев Макс.

Якщо вписаний круг. Нехай катети а =3, b=4. За теоремою Пiфагора гiпотенуза с=5

Тодi радiус вписаного круга

r=(a+b-c) /2=(3+4-5)/2=1.

S=pi r^2=pi×1^2=pi.

Вiдповiдь : pi

Якщо описаний. Тодi R=5/2=2,5,

S=pi×2,5^2=6,25pi

Вiдповiдь: 6,25pi