Дано прямокутний трикутник з катетами 12 і 5 см. Висота 10см. Знайдіть: а) довжину третього

ребра основи; б) площу основи; в) площу бічної поверхні призми; г) площу повної поверхні призми.

Ответы на вопрос

Отвечает Макарова Полина.

Ответ:

Пошаговое объяснение:

Дано:

а - 5 см

b -12 см

h -10 см

c -?  Sосн.-?  Sбічн.-? Sп.п.-?

а) В основі лежить прямокутний трикутник з катетами 12 і 5 см, то знайдемо  третю сторону  по теоремі Піфагора:

 с=√a²+b²= √ (12² + 5²) = √ (144 + 25) = √169 = 13 см

б) Площа основи дорівнює :

  Sосн.= 1/2*ab= 1/2 *12 *5 = 30 см²

в) Площа бічної поверхні дорівнює :

S бічн. = Pосн.*h

P=a+b+c =12+5+13=30 cм

S бічн= 30*10= 300 см²

г) Площа повної поверхні призми дорівнює

Sп.п=Sосн.+Sбічн.= 30 + 300 = 330 см ²