Собака зцуценятами зʼїдають куплений господинею корм за 6 днів. Якби годували лише соба- ку, то для

нього вистачило б корму на 9 днів. На скільки повнихднів вистачило б корму для цуценят?

Ответы на вопрос

Отвечает Пугаев Ваня.

Пошаговое объяснение:

Давайте позначимо кількість корму, яка з'їдається собакою за один день, як "x" (у днях).

За умовою, собака з цуценятами з'їдають куплений корм за 6 днів, а собака сама за 9 днів.

Тоді можна створити дві рівняння:

1. Для собаки і цуценят: 6x = 1 (кількість корму на 6 днів).

2. Для собаки: 9x = 1 (кількість корму на 9 днів).

Тепер розв'яжемо ці рівняння:

1. 6x = 1

x = 1/6

2. 9x = 1

x = 1/9

Отже, собака з цуценятами з'їдає 1/6 корму за день, а собака сама з'їдає 1/9 корму за день.

Тепер можна обчислити, на скільки повних днів вистачить корму для цуценят. Вони їдять разом, тому:

1/6 + 1/9 = (3/18) + (2/18) = 5/18

Тобто, корм для цуценят вистачить на 18/5 = 3.6 днів.

Отже, корму для цуценят вистачить на 3 повних дні і ще декілька годин.