(7 клас) для якого значення х виразу5х-х²-6 найбільше? ​


Ответы на вопрос

Отвечает Lewin Al.
Для знайдення найбільшого значення виразу 5x - x² - 6, потрібно знайти його вершину. Для квадратного виразу ax² + bx + c, вершина має координати (-b/2a, f(-b/2a)), де f(x) - це функція.

У нашому випадку, a = -1, b = 5, c = -6. Застосуємо формулу:

x = -b/2a = -5/(2*(-1)) = -5/(-2) = 5/2 = 2.5

Таким чином, найбільше значення виразу досягається при x = 2.5.


Поставте найкраща відповідь будь ласка
Отвечает Фисенко Анна.

Ответ:

6.25

Пошаговое объяснение:

Щоб знайти найбільше значення виразу 5x - x² - 6, потрібно знайти вершину параболи, яка описує цей вираз.

Формула для знаходження вершини параболи виглядає так: x = -b/2a, де a, b, і c - це коефіцієнти квадратного виразу (в нашому випадку a = -1, b = 5, c = -6).

Отже, x = -5/(2*(-1)) = 2.5.

Тепер, щоб знайти найбільше значення, підставимо x = 2.5 в вираз: 5*2.5 - 2.5² - 6 = 6.25.

Отже, найбільше значення виразу 5x - x² - 6 для x = 2.5 дорівнює 6.25.