6. Яка функція є прямою пропорційністю: а) y(12x-4) б) 4(3xy-4y) в) 4y(3x-y) 7. Вирішіть

рівняння: x(14+3)=2x-30 8. Точка С належить відрізку АВ. Обчисли довжини відрізків АС і СВ, якщо АВ=12см, а 7СВ=5АС. 9. Знайди кут ЕВА, якщо ∠СВА=115° 10. У трикутнику △СВА, ВС=СА. Обчисли сторони трикутника, якщо основа трикутника на 7м менша від бічної сторони, периметр △СВА = 77м

Ответы на вопрос

Отвечает Шнайдер Кристина.

Відповідь:

Покрокове пояснення:

Функція, яка є прямою пропорційністю, має вигляд y = kx, де k - постійний коефіцієнт пропорційності.

a) Функція y(12x-4) не є прямою пропорційністю, оскільки містить квадратичний член 12x^2.

b) Функція 4(3xy-4y) не є прямою пропорційністю, оскільки містить квадратичний член (3xy)^2.

в) Функція 4y(3x-y) є прямою пропорційністю, оскільки можна записати у вигляді y = kx, де k = 4(3x-y).

Отже, правильна відповідь: в) 4y(3x-y) є прямою пропорційністю.

Вирішуємо рівняння:

x(14+3) = 2x - 30

розкриваємо дужки:

14x + 3x = 2x - 30

спрощуємо:

17x = 2x - 30

переносимо всі x в одну частину, а константи в іншу:

17x - 2x = -30

спрощуємо:

15x = -30

ділимо обидві частини на 15:

x = -30/15

спрощуємо:

x = -2

Отже, рішення рівняння: x = -2.

Задача недостатньо визначена. Для обчислення довжин відрізків АС і СВ потрібні додаткові відомості про положення точки С на відрізку АВ.

Щоб знайти кут ЕВА, потрібно додати до задачі інформацію про розташування точки Е. Без цієї інформації не можна визначити кут ЕВА.

В задачі немає достатньої інформації для обчислення бічної сторони трикутника або основи трикутника. Для обчислення сторін потрібно знати значення хоча б однієї з них, а також відношення між бічною стороною і основою трикутника. Без цих даних задача не має єдиного розв'язку.