Вершини трикутника мають координати: A(—1;0;1), B(0;1;-2), C (—1;2;0). 1) Доведіть, що трикутник

ABC — прямокутний. 2) Обчисліть площу трикутника ABC.

Ответы на вопрос

Отвечает Колісник Віталія.

Відповідь: √30 /2

Пояснення:

ab =  \sqrt{ {(0 + 1)}^{2} +  {(1 - 0)}^{2}  +  {( - 2 - 1)}^{2}  }  =  \sqrt{ {1}^{2} +  {1}^{2}   +  {( - 3)}^{2} }  =  \sqrt{1 + 1 + 9}  =  \sqrt{11}  \\ bc =  \sqrt{ {( - 1 - 0)}^{2}  +  {(2 - 1)}^{2}  +  {(0 + 2)}^{2} }  =  \sqrt{ {( - 1)}^{2}  +  {1}^{2}  +  {2}^{2} }  =  \sqrt{1 + 1 + 4}  =  \sqrt{6}  \\ ac =  \sqrt{ {( - 1 + 1)}^{2} +  {(2 - 0)}^{2}  +  {(0 - 1)}^{2}  }  =  \sqrt{ {0}^{2} +  {2}^{2}  +  {( - 1)}^{2}  }  =  \sqrt{0 + 4 + 1}  =  \sqrt{5}

За оберненою теоремою Піфагора видно, що AB²=BC²+AC², бо 11=6+5, отже, ∆ABC - прямокутний.

S=0,5BC×AC=0,5√5×√6=√30 /2