Лялька дорожча за м’яч на 10 грн. Вартість ляльки і м’яча разом 150 грн. Яка ціна ляльки? Яка ціна

м’яча?

Ответы на вопрос

Отвечает Попов Даня.

1 способ.

1) 150 - 10 = 140 грн. - поровну на мяч и куклу;

2) 140 : 2 = 70 грн. - цена мяча;

3) 70 + 10 = 80 грн. - цена куклы.

2 способ.

Пусть х грн. - цена мяча, тогда (х + 10) грн. - цена куклы. Всего 150 грн. Уравнение:

х + х + 10 = 150

2х = 150 - 10

2х = 140

х = 140 : 2

х = 70 (грн.) - цена мяча

70 + 10 = 80 (грн.) - цена куклы

Ответ: 80 грн; 70 грн.

Отвечает Исламбек Арман.

Ответ:

Вирішимо задачу складанням рівняння

Лялька - на 10 грн більше (дорожче м'яча)

М'яч -?

(Обводимо фігурною дужкою все це) 150 грн

Нехай х - ціна м'яча,

Тоді (х + 10) - ціна ляльки,

За умовою сума м'яча і ляльки дорівнює 150 грн.

х + х + 10 = 150

2х = 150 - 10

2 × х = 140

х = 140: 2

х = 70

70 - ціна м'яча

70 + 10 = 80 (грн) - ціна ляльки.

Відповідь: Лялька = 80 грн, м'яч = 70 грн.