❗❗❗❗СРОЧНО❗❗❗❗ Точка А знаходиться на осі абсцис, а точка В - на осі ординат. Одна з координат

точки В а 3 рази менша за координат точки А. Сума цих координат дорівнює 16. Знайти координати точок А і В❗❗❗❗❗❗❗❗ПОМОГИТЕ ПЖ❗❗❗❗❗​

Ответы на вопрос

Отвечает Рыжкова Рита.

Відповідь:

А(12;0); В(0;4)

Покрокове пояснення:

Точка, що лежить на осі абсцис, має ординату 0 ( точка А); точка, що лежить на осі ординат, має значення абсциси 0 (точка В).

Позначимо координату точки В, яка в 3рази менша координати т.А - z, тоді координата т.А ( більша в 3рази) буде 3z. Сума цих координат становить:

z+3z=16

4z=16

z=16:4

z=4 одна з координат точки В. Оскільки точка В лежить на осі ординат, то 4 - це ордината т.В, а іі координати В (0;4)

3z= 3*4=12 - це абсциса точки А, а іі координати А(12;0).

Вісь абсцис - це вісь х ( перше число у дужках); вісь ординат - це вісь у (друге число у дужках)