. Сума двох чисел дорівнює -11, а їх добуток дорівнює -12. Знайдіть ці числа.


Ответы на вопрос

Отвечает Алексеева Лиза.

Відповідь:

Щоб знайти ці числа, можна скористатися системою рівнянь:

x + y = -11

xy = -12

З першого рівняння виразимо x:

x = -11 - y

Підставимо це в друге рівняння:

(-11 - y)y = -12

Розкриваємо дужки та переносимо все в одну сторону:

y^2 + 11y - 12 = 0

Тепер можемо знайти значення y за допомогою квадратного рівняння:

y = (-11 ± √(11^2 - 4(-12)))/2

y1 = 1

y2 = -12

Отже, знайдені значення y дорівнюють 1 та -12. Щоб знайти x, можна підставити кожне значення y в перше рівняння:

x + 1 = -11

x1 = -12

x - 12 = -11

x2 = 1

Отже, знайдені числа -12 та 1.

Покрокове пояснення: