Помогите срочно нужно решить двумя способами: За перший день Василько прочитав 25% усієї книжки, за

другий-68% остачі, а за третій - решту 96 сторінок. Скільки сторінок у книжці?

Ответы на вопрос

Отвечает Хамидуллина Азалия.

Відповідь:

Спосіб 1:

Позначимо загальну кількість сторінок у книжці як "х".

За перший день Василько прочитав 25% усієї книжки, тобто (25/100) * х сторінок.

За другий день він прочитав 68% остачі, тобто (68/100) * (х - (25/100) * х) сторінок

За третій день він прочитав решту 96 сторінок, тобто 96 сторінок.

Тепер ми можемо скласти рівняння:

(25/100) * х + (68/100) * (х - (25/100) * х) + 96 = х

Розкриваємо дужки та спрощуємо рівняння:

(25/100) * х + (68/100) * (75/100) * х + 96 = х

(25/100) * х + (68/100) * (75/100) * х + 96 = х

(25/100) * х + (68/100) * (75/100) * х + 96 = х

0.25х + 0.68 * 0.75 * х + 96 = х

0.25х + 0.51х + 96 = х

0.76х + 96 = х

0.76х - х = -96

-0.24х = -96

х = (-96) / (-0.24)

х = 400

Отже, у книжці є 400 сторінок.

Спосіб 2:

За перший день Василько прочитав 25% усієї книжки, тобто залишилось 75% книжки.

За другий день він прочитав 68% від залишку книжки після першого дня, тобто залишилось 32% від початкової книжки.

За третій день він прочитав решту 96 сторінок.

Ми можемо записати це у вигляді рівняння:

0.32 * 0.75 * x + 96 = x

0.24 * x + 96 = x

96 = x - 0.24 * x

96 = 0.76 * x

x = 96 / 0.76

x = 400

Отже, результат отриманий за допомогою обох способів доводить, що у книжці є 400 сторінок.

Покрокове пояснення: