Середнє арифметичне двох послідовних непарних натуральних чисел дорівнює сумі чисел 15 3/5 та 6

2/5. Знайдіть найбільше з цих чисел ДАЮ 10 БАЛІВ ​

Ответы на вопрос

Отвечает Вековшинина Дарья.

Відповідь:

23

Покрокове пояснення:

Нехай перше невідоме непарне натуральне число - 2k+1. Тоді наступне за ним - 2k+1+2=2k+3.
Порахуємо значення їхнього середнього арифметичного за умовою (суму чисел 15\frac{3}{5} і 6\frac{2}{5}). Спочатку переведемо правильні дроби в неправильні:
15\frac{3}{5} =\frac{78}{5}
6\frac{2}{5} =\frac{32}{5}
Тоді їхня сума:
\frac{78}{5} +\frac{32}{5} =\frac{110}{5} =22
Тепер за формулою середнього арифметичного знайдемо k:
\frac{2k+1+2k+3}{2} =22
4k+4=44
4k=40
k=10
Тепер підставимо k у наше більше число (2k+3), щоб знайти його:
2k+3=2*10+3=23
Відповідь: 23