Задание 1. Треугольник АСВ прямоугольный. Сторона АВ - 17 см, ВС 15 см. Найдите сторону АС

вычислите косинус угла В и синус угла А

Ответы на вопрос

Отвечает Тичинський Андрій.

Ми маємо прямокутний трикутник АСВ зі сторонами:

АВ = 17 см

ВС = 15 см

Щоб знайти сторону АС (гіпотенузу), можна використовувати теорему Піфагора:

АС² = АВ² + ВС²

АС² = 17² + 15²

АС² = 289 + 225

АС² = 514

Тепер візьмемо квадратний корінь з обох сторін:

АС = √514

АС ≈ 22.68 см

Отже, сторона АС приблизно дорівнює 22.68 см.

Тепер знайдемо косинус угла В. В косинусній формулі косинуса, косинус кута В визначається як відношення прилеглої сторони до гіпотенузи:

cos(B) = ВС / АС

cos(B) = 15 см / 22.68 см

cos(B) ≈ 0.6627

Тепер знайдемо синус угла А. В синусній формулі синус кута А визначається як відношення протилежної сторони до гіпотенузи:

sin(A) = АВ / АС

sin(A) = 17 см / 22.68 см

sin(A) ≈ 0.7495

Отже, косинус кута В приблизно дорівнює 0.6627, а синус кута А приблизно дорівнює 0.7495.