Срочно! Даю 12 балов! На одній полиці було в 3 рази більше книжок,ніж на другій. Коли з першої

полиці зняли 30 книжок,а на другу поставили 10, то на обох полицях стало порівную. Скільки книжок було на кожній полиці спочатку?

Ответы на вопрос

Отвечает Свинчук Артём.
Х кн. - спочатку було книжок на другії полиці.
3х кн. - спочатку було книжок на перший полиці.
3х-30 (кн.) - стало книжок на перший полиці.
х+10 (кн.) - стало книжок на другій полиці. 
3х-30 = х+10 (кн) - книжок на обох полицях стало порівну - за умовою задачи.
Тоді:
3х-х=10+30
2х=40
х=40/2
х=20 (кн.) - спочатку було книжок на другій полиці.
20*3=60 (кн.) - спочатку було книжок на перший полиці.

60-30=20+10=30 (кн.) - книжок на обох полицях стало порівну.
Відповідь: 60кн.; 20кн.



Отвечает Терентьева Оля.
Нехай х книжок на другій полиці, тоді 3х книжок на першій полиці. Після того як на першій полиці стало (3х-8), а на другій добавили та стало (х+32). Тоді на обох полицях книг стало порівну. Складемо рівняння3х-8=х+322х=40х=20 книжок на другій полиці.20*3=60 книжок на першій полиці.Відповідь: 60 та 20