2. Декілька піратів розділили порівну скарб, який складався з однакових золотих монет. Якби піратів

було на 4 менше, то кожний з них одержав би на 10 монет більше. А якби монет було на 50 менше, то кожному дісталось би на 5 монет менше. Скільки монет поділили пірати?

Ответы на вопрос

Отвечает Блем Данил.

Нехай піратів було х, а монет у.

При цьому кожному дісталося n  монет.

Тоді у=х*n

у=(х-4)*(n+10);

у-50=х*(n-5).

 

Від першого рівніяння віднімемо третє:

 у-(у-50)=х*n-(х*-5х)

 5х=50

х=10

 

Прирівняємо перше і друге рівняння:

10*n=(10-4)*(n+10)

10n=6n+60

 4n=60

n=15

Звідси

у=х*n=15*10=150

 

Відповідь: 150 монет.