Капітан Джек Горобець і його піратська команда викопали кілька золотих монет і поділили їх порівну.

Якщо піратів було на чотири менше, то кожний з них отримав би на 10 монет більше. Якщо б монет було на 50 менше, то кожний з них отримав бі на 5 монет менше. Скільки монет викопали пірати?А) 80 Б) 100 В) 120 Г) 150 Д) 250

Ответы на вопрос

Отвечает Ерошина Юлия.
Пусть пиратов было Х, а монет У. Тогда верны соотношения:
1) У=Х*N, гду N - целое число монет (я так полагаю, что целое подразумевается), доставшихся каждому;
2) У=(Х-4)*(N+10);
3) У-50=Х*(N-5).
Из первого уравнения вычтем третье:
У-(У-50)=Х*N-(X*N-5*Х)
50=5*Х
Х=10
Теперь приравняем первое и второе уравнения:
10*N=(10-4)*(N+10)
10*N=6*N+60
4*N=60
N=15
Отсюда У=X*N=15*10=150
Сначала решил непраивльно, будьте внимательны!