Різниця двох чисел дорівнює 5 ,а їхній добуток - 84 . Знайдіть ці числа


Ответы на вопрос

Отвечает Коваленко София.

Нехай одне число дорівнює х, тоді друге - (х + 5). Добуток цих чисел, х(х + 5), за умовою задачі дорівнює 84. Маємо рівняння х(х + 5) = 84.

х² + 5x = 84; х² + 5x - 84 = 0; x₁ = 7; x₂ = -12.

Отже, перше число 7, тоді друге 7 + 5 = 12 або, перше число -12, тоді друге -12 + 5 = -7.

Відповідь: 7 і 12 або -12 і -7.