СРОЧНО, ОТДАМ ВСЕ СВОИ БАЛЛЫ знайдіть значення виразу. (2 3/8 - 1 5/6) : ( -1 5/8)​


Ответы на вопрос

Отвечает Вайтёнок Аня.

Для розв'язання виразу (2 3/8 - 1 5/6) : (-1 5/8), спочатку займемося відніманням дробів:

2 3/8 - 1 5/6

Переведемо дроби до спільного знаменника, який буде 24:

2 * 3/8 - 1 * 5/6

6/24 - 5/24 = 1/24

Отримали (2 3/8 - 1 5/6) = 1/24

Тепер розглянемо ділення на від'ємний дріб:

(1/24) : (-1 5/8)

Змінимо знак дробу -1 5/8 на протилежний і знайдемо його значення у десятковій формі:

-1 5/8 = -1 - 5/8 = -1 - 40/8 = -1 - 5 = -6

Тепер вираз стає:

(1/24) : (-6)

Щоб розділити дроби, ми можемо помножити перший дріб на обернений другого:

(1/24) * (-1/6)

Результатом буде:

-1/144

Отже, значення виразу (2 3/8 - 1 5/6) : (-1 5/8) дорівнює -1/144.