Коли Роман і Віра порівняли свої заощадження, вони з'ясували, що відношення їхніх заощаджень

становило 5:3. Потім Роман купив планшет за 160 євро - і відношення їхніх заощаджень змінилося на 3:5. Скільки євро мав Роман перед придбанням планшета? А: 192 Б: 200 B: 250 Г: 400 Д: 420 ​

Ответы на вопрос

Отвечает Суслов Стёпа.

Ответ:

Пошаговое объяснение:

пусть у Романа было 5х

у Веры 3х

после покупки у Романа осталось 5х-160 а у Веры не изменилось

(5х-160)/3x=3/5

(5x-160)*5=3x*3

25x-160*5=9x

25x-9x=160*5

16x=160*5

x=160*5/16=10*5=50

5x=5*50=250 евро было у Романа

проверка

250 - у Романа

3*50=150 у Веры

250/150=5/3 соотношение до покупки

250-160=90 осталось у Романа

90/150=3/5 стало соотношение после покупки