Дійсні числа x і y задовольняють умову 2x - 3y=13. Доведіть що x2 + y2 >= 13


Ответы на вопрос

Отвечает Фогельзанг Паша.

2x - 3y=13

2x=13+3y\ \ \ |:2

x=6,5-1,5y

x^2 + y^2 \ge 13

(6,5-1,5y)^2+y^2-13 \ge 0

2,25y^2 - 19,5y + 42,25+y^2-13 \ge 0

3,25y^2 - 19,5y + 29,25 \ge 0\ \ \ |\cdot4

13y^2-78y+117 \ge 0\ \ \ |:13

y^2-6y+9 \ge 0

(y-3)^2 \ge 0